נפתחה ההרשמה לקייטנות הקיץ!

הצגות של תיאטרון אורנה פורת לצפייה ישירה בימי הקורונה

הצגות תיאטרון אורנה פורת לילדים זמינות מהבית!

הנה הקישורים ותקציר ההצגות הזמינות לצפייה בחינם:

המלך סיאם

אנה, מורה מאנגליה, מוזמנת על ידי מלך סיאם להגיע לארמונו וללמד את ילדיו, בעקבות רצונו להפוך את סיאם לארץ מתקדמת יותר. אנה ובנה לואיס מגיעים נרגשים לסיאם, אך הפער בין שתי התרבויות השונות מתגלה כקשה עד שנדמה שאי אפשר לגשר עליו.

בעוד אנה ומלך סיאם מתקשים להסתדר האחד עם השנייה ונקלעים למשבר, לואיס נכבש בקסמי סיאם, בקסמי נסיכתה ומנהגיה ובמקום שבו המבוגרים נכשלים, מצליחים הילדים לקרב את הלבבות ולגשר על הפערים.

מתאים לגילאי 6-12.

 

מיכאל

הצגת ילדים המציגה דרמה חברתית מרגשת על שוני ומקובלות.

מיכאל אוהב לצייר. הוא מעדיף לבלות את זמנו בציור ובמשחקי דמיון שמככבים בהם אבירים ונסיכות.
חבריו לכיתה מעדיפים משחקי כדור תחרותיים, משחקי חברה קולניים, לתכנן מסיבות, ולא תמיד מבינים אותו ואת עולמו הפנימי.

מצבו החברתי מתדרדר ומיכאל הופך לילד בודד שחבריו היחידים הם דמויותיו המצוירות. עד ש…

מתאים לגילאי 6-9.

 

אי המטמון

הקפטן שעל עינו רטייה ובידיו תיבת ברזל נעולה, הולך לעולמו בפתאומיות ואז מגלים ג’ים וחבריו שהתיבה מלאה במטבעות זהב ומפה מסתורית המרמזת על מיקומו של אוצר… החברים מחליטים למצוא את האוצר.
עד מהרה הם מארגנים ספינה וצוות מלחים שיפליגו אל אי המטמון, כשאף אחד לא מעלה בדעתו שרב החובל הוא בעצם שודד ים ערמומי ומסוכן שמתכנן לגנוב את האוצר מתחת לאפם…

המסע הופך להרפתקה מסמרת שיער, רצופת סכנות ומכשולים, אשר בסופה מגלים החברים אומץ לב, תושייה ויצירתיות, שאולי תביא אותם עם האוצר, בחזרה אל חוף המבטחים באנגליה.

מתאים לגילאי 6-12.

 

רובין הוד

רובין הוד וחבורתו במסע אמיץ בשם הצדק לתיקון עוולות השלטון ולהענקת זכויות לאזרחים.

רובין הוד חוזר מהמלחמה (מסעות הצלב) לאחוזת אביו באנגליה. כשהוא מגיע לעיר הולדתו הוא מגלה שהמצב השתנה: המלך ג’ון תפס את השלטון בכוח, מטיל מיסים רבים ועושק מהאנשים את כל הרכוש והתבואה.
מריאן, אהבת נעוריו של רובין, מנסה לשכנע אותו להצטרף למאבק בשלטון הדיכוי אך רובין רוצה לחיות חיים שקטים ללא מלחמות, ומנסה להימנע מעימותים עם השריף.

כשהמצב מחמיר מבין רובין שהוא אינו יכול לחיות בשקט כשמסביבו נפגעים אנשים משלטון הדיכוי. הוא מחליט לפעול, ומצטרף לחבורה שזוכה באמונם עם כישורי הירי בחץ וקשת שלו, והופך למנהיג אנשי היער. הם נלחמים בעוול, ומחזירים לעם את מה ששייך לו…

מתאים לגילאי 6-12.

אפקט הפרפר

לכיתת המדעים מגיע מורה מחליף בעל אישיות ייחודית ומסקרנת. המורה מסביר על אפקט הפרפר ומבקש שכל אחד יביא דוגמאות משלו לתופעה.
יהלי, חושב על רעיון שבמרכזו עשיית מעשה טוב קטן אחד, יכול להתגלגל בהמשך הדרך לגל עצום של עשיית טוב והפיכת העולם למקום טוב יותר. נדב, חברו לכיתה, צוחק על הרעיון ומבטל אותו, ובנוסף מחליט שהמורה הוא בכלל סוג של מרגל.

מתאים לגילאי 8-12.

 

טופל’ה טוטוריטו

טופל’ה מתרגש. בעוד שבועיים תחגוג אחותו את חתונתה ולהקת כליזמרים ידועה עומדת להגיע לעיירה ולנגן בחתונה. כשהלהקה מגיעה, טופל’ה מתחבר אל ילד ממשפחת הכליזמרים, ונשבה בקסם הנגינה, המוסיקה והאמנות.

ברגע נמהר גונב טופל’ה אולר יקר. האשמה נופלת על חברו הטוב ומשפחת הכליזמרים מגורשת בבושת פנים מהעיירה.

טופל’ה סובל מייסוריי מצפון עד כדי חולי. פיני בא לבקר את טופל’ה החולה, ומנגן לו. ולהפתעת כולם פוקח טופל’ה את עיניו, מבקש סליחה וכל העיירה חוגגת, כמתוכנן, את חתונת האחות לקול נגינת הכליזמרים.

מתאים לגילאי 6-12.

 

מבצע סבא

בחצר של סבא שרוליק במושב, מתקבצים שלושת נכדיו וחברה בחופש הגדול לקייטנת סבא. מצב הבית של סבא בכי רע, הוא ישן מאוד וסבא מאד עצוב מהעובדה שייאלץ להיפרד מהבית שלו.

הילדים מחליטים לעזור לסבא בכל מחיר, ובדרכם הם עוברים הרפתקה מותחת ומשעשעת, דרך שירי ארץ ישראל של הילדים.

מתאים לגילאי 4-8.

 

התפקיד הראשי

מורה לתיאטרון מחלקת תפקידים לקראת הצגת סוף השנה. מי יקבל את התפקיד הראשי? ומי לא יקבל?…
בדרך כלל ירון מקבל את התפקידים הראשיים, כשהוא לא נבחר הוא לא מוותר ולוקח לעצמו את התפקיד בחזרה במרמה ובאיומים.

סיפור על שיוויון, הרווח שיש בנתינה לאחר ובעיקר על היכרות וחברות יוצאת דופן.

מתאים לגילאי 8-12.

התפקיד הראשי מאת תיאטרון אורנה פורת…

 

 

מסיבה בגן העכברים

יום הולדתו של פיקו העכבר הגיע, והוא מזמין את כל חבריו למסיבה גדולה ומבקש שכולם יגיעו עם כובעים צהובים. אבל מסתבר שלא כולם אוהבים צהוב…

סיפור משעשע ומרגש על היכולת לבחור ולפתח טעם אישי, על היכולת להבין ולקבל את השונה ממני ועל היכולת לקיים קבוצה שתאפשר לכל אחד מחבריה לבטא את סגנונו האישי והעדפותיו.

מתאים לגילאי 3-7.

 

 

 

הנסיכה על העדשה

בליל חורף סוער דופקת על דלתות הארמון נערה צעירה המבקשת מקלט מפני הגשם וטוענת כי היא נסיכה אמיתית שהלכה לאיבוד. הנסיך מתאהב בה מיד, אך המלכה טוענת שמדובר בנוכלת שרק רוצה להתחתן עם הנסיך ויש לה גם הוכחה לכך…

מתאים לגילאי 4-10.

 

 

אפילו יש בונוס:

שתי הצגות ילדים של תיאטרון גשר

שתי הצגות לילדים של תיאטרון גשר עלו לצפייה ישירה כפתרון לילדים ומבוגרים ששוהים בבית ימים שלמים ורוצים להיכנס אל אולם התיאטרון מהבית. ההצגות מתאימות לגילאי 5 ומעלה.
עולות גם הצגות למבוגרים, מוזמנים להתעדכן בעמוד הפייסבוק של התיאטרון.

רוח התיאטרון מספרת על שני ילדים שיוצאים למסע מופלא אל ראש ההר. הם יפגשו דמויות מפתיעות, וגם אתם תוכלו להשפיע על המסע שלהם…
ההצגה מסעות אודיסאוס היא על ספר קסום שמשאיר אב לבנו על גיבור מיתולוגי.

לאתר תיאטרון גשר וצפייה בהצגות: לחצו כאן…

 

הצגה לצפייה ישירה
ההצגה לילדים מסעות אודיסאוס | צילום: כפיר בולטין

 

עוץ לי גוץ לי, קלאסיקה של תיאטרון הקאמרי

לכל מי שראו את ההצגה בילדותם ורוצים להתענג עליה מחדש עם ילדיהם ונכדיהם.

טוחן עני כבר נואש להשיא את בתו למלך, ומספר לו שביכולתה להפוך קש לזהב. בגלל שקופת הממלכה ריקה, הכלה נשמעת שימושית למלך והוא קופץ על המציאה. שדון קטן מופיע לעזרת בת הטוחן הנואשת, מבקש בתמורה את בנה הבכור. לאחר תחנונים והפצרות הוא נאות לוותר, בתנאי שהמלכה הצעירה תדע לנחש את שמו…

 

 

דילוג לתוכן